Oferta


OWOCE
Oferujemy wysokiej jakości owoce borówki amerykańskiej. Pakujemy je w plastikowe pojemniki z przykrywką 250 g i 500 g oraz skrzynki po 5 kg. Na życzenie przygotujemy owoce w dowolnym opakowaniu.

SADZONKI
Produkujemy sadzonki różnych odmian. Zarówno wczesne, średnie jak i późno dojrzewające. Od 2015 roku mamy w ofercie sadzonki jagody kamczackiej.

Oferta cenowa:
Sadzonki roczne, ukorzenione, bez doniczki - 2,30 zł netto
Sadzonki 2-letnie - 5,00 zł netto
Sadzonki 3-letnie - 6,50 zł netto
Sadzonki 4-letnie - 12,50 zł netto
Jagoda kamczacka - 4,00 zl netto

Wcześnie dojrzewające:


Earliblue - rośnie silnie, ma koronę wzniesioną, pędy sztywne; charakteryzuje się dużą odpornością na mróz, jagody dojrzewają bardzo wcześnie (w połowie lipca) owoce duże lub bardzo duże, jędrne.
Bluetta - rośnie silnie, owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, jagody średniej wielkości.
Duke - rośnie silnie, pędy ma wzniesione, stosunkowo odporny na mróz, kwitnie późno, owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, jagody średniej wielkości lub duże.
Reka - rośnie silnie, przypomina nieco Bluecrop, dojrzewa w drugiej połowie lipca, owoce średniej wielkości, dojrzewają dość równomiernie
Spartan - krzew rośnie silnie, nadaje się do zbioru mechanicznego, kwitnie dość późno, owoce dojrzewają w drugiej połowie lipca, jagody średnie lub bardzo duże, smaczne.

Średnia pora dojrzewania:


Blueray - rośnie bardzo slinie, pędy długie, dość wytrzymała na mróz, owoce dojrzewają się w pierwszej połowie sierpnia, owoce duże ale trudne do zbioru (nie dojrzewają równomiernie)
Bluecrop - rośnie silnie, pędy ma wzniesione, wytrzymałe na mróz i suszę, dojrzewa w pierwszej połowie sierpnia, jagody duże kuliste, lekko spłaszczone jędrne, odmiana należy do najwartościowszych, jagody dobrze się przechowują i znoszą transport.
Nelson - rośnie silnie, osiąga średnią wysokośc, owoce dojrzewają się w połowie sierpnia, plonuje obficie, owoce duże jędrne.
Toro - rośnie silnie, stosunkowo wytrzymala na mróz , owoce dojrzewają się w połowie sierpnia, owoce bardzo duże, jędrne, trwałe, dojrzewają równomiernie, przydatne do zbioru mechanicznego.
Nui - ma średnio silny wzrost, owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia, wysokie wymagania glebowo-klimatyczne, owoce duże.
Puru - rośnie średnio silnie, średnio plenna, owoce dojrzewają na przełomie lipca i sierpnia, jagody duże, jędrne ale drobniejące po każdym zbiorze.

Późno dojrzewające:


Bluegold - rośnie dość silnie, ale jest niski, pora dojrzewania owoców to koniec sierpnia, owoce średniej wielkości.
Herbert - rośnie silnie i rozłożyście, dojrzewa w drugiej połowie sierpnia, owoce bardzo duże kuliste nieco spłaszczone, nadające się na domowe przetwory i mrożonki.
Brigitta Blue - rośnie silnie, odmiana plenna, owoce dojrzewają w połowie sierpnia, owoce średniej wielkości, dobrze znoszą transport i przechowywanie w chłodni.
Jersey - rośnie bardzo silnie, rozłożyście, wytrzymały na mróz, dojrzewa w końcu sierpnia, owoce średniej wielkości.
Darrow - rośnie silnie, nieco rozłożyście, dojrzewa w końcu sierpnia, owoce bardzo duże, nieco spłaszczone, jasnoniebieskie, szczególnie nadające się do deserów, aromatyczne, winnosłodkie.
Elliott - pokrój wzniesiony, najpóźniej dojrzewająca odmiana, należy do najplenniejszych, jagody średniej wielkości.
Elizabeth - krzewy rosną silnie, dojrzewa w końcu sierpnia, owocuje bardzo obficie, odmiana wysoko ceniona w Niemczech za późne owocowanie.

**Dojrzewanie owoców jest uzależnione od warunków pogodowych oraz regionu w jakim jest uprawiana.

  Gospodarstwo Sadownicze
  Iwona Gurgas i Mariusz Kędzia
ul. Jakubowska 13
62-045 Pniewy

www.e-borowka.pl
kedmar21@tlen.pl

telefon: (0-61) 293 61 20
tel.kom. : 0 501 395 407

Copyright 2007 e-borowka.pl,
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja Olicom.pl